Всесвітній день донора крові | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

Всесвітній день донора крові

14 червня 2020 року відзначається Всесвітній день донора крові – щорічне свято на честь осіб, які добровільно здають свою кров заради порятунку інших людей.

Потреба в донорській крові виникає у осіб будь-якого віку з різними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

Це свято – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує.
Тема кампанії 2022 року Всесвітнього дня донора крові: «Донорство крові — акт солідарності. Станьте донором і рятуйте життя».

На сьогодні в Україні тема донорства крові особливо актуальна, адже війна, що триває нині, не обходиться без поранень, які спричиняють крововтрати. Надання належної медичної допомоги постраждалим передбачає використання донорської крові та її компонентів. Участь у донорстві дозволяє створити запас компонентів крові, оперативне використання яких є запорукою спасіння людського життя у екстремальних умовах бойових дій.

Ви можете стати донором крові, якщо ви:
– віком від 18 років
– ваша вага 50–55 кг
– не маєте хронічних хвороб
– не приймаєте ліки на постійній основі

13.06.2022