Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Вперше цю хворобу описав лікар Джеймс Паркінсон у 1817 році. Наразі хвороба Паркінсона — одне із найпоширеніших нейродегенеративних захворювань у світі, на яке у більшості випадків страждають особи старшого віку. Згідно зі статистикою МОЗ, в Україні на сьогодні зареєстровано понад 25000 людей хворих на цю недугу. До основних симптомів захворювання лікарі відносять: тремтіння голови і рук, уповільнення фізичної рухливості, скутість і напругу у м’язах.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона проводиться за ініціативи ВООЗ і покликаний підвищити проінформованість суспільства про це захворювання та надати підтримку хворим та їх сім’ям.

11.04.2020