16 жовтня – Всесвітній день анестезіології | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

16 жовтня – Всесвітній день анестезіології

Всесвітній день анестезіології відзначається щорічно 16 жовтня та вважається професійним святом лікарів анестезіологів і реаніматологів.

Ця дата обрана не випадково – саме 16 жовтня 1846 року американський лікар-стоматолог Вільям Томас Грін Мортон у Массачусетському загальному шпиталі, який був клінічною базою Гарвардської медичної школи, провів операцію під ефірним наркозом. Це була перша офіційно зафіксована операція із застосуванням анестезії.

Анестезіологія – розділ медицини, який займається вивченням засобів та методів забезпечення анестезії при різних гострих больових синдромах, шокових станах, травмах, хірургічних втручаннях. Препарати і методологія для проведення анестезії постійно удосконалюються. В сучасній медицині розрізняють не тільки загальну, але і місцеву та спинномозкову анестезію.

Анестезіологи-реаніматологи – лікарі, які зберігають, повертають і продовжують життя людей, захищають і рятують від болю. Під наглядом цих спеціалістів найскладніші хірургічні маніпуляції відбуваються комфортно та безпечно, без тривоги і страху.

Дякуємо лікарям-анестезіологам-реаніматологам, які зараз, під час повномасштабної війни, рятують життя військовим і цивільним пораненим. Бажаємо їм успішної медичної практики, міцного здоров’я, щастя, добробуту!