Академічна доброчесністьАкадемічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та правил, яких повинні дотримуватися всі учасники освітнього та наукового процесу (студенти, викладачі, науковці, адміністрація ЗВО). Основні принципи академічної доброчесності:
Що вважається порушенням академічної доброчесності?Плагіат – використання чужих текстів, ідей без належного посилання. Як забезпечити академічну доброчесність?Використовувати правильне цитування та посилання. Навіщо це потрібно?
Академічна доброчесність – це не просто вимога, а основа якісної освіти та науки. . ![]() Закон України «Про вищу освіту» Розділ V ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ Стаття 16. Система забезпечення якості вищої освіти 8) забезпечення ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату у наукових працях працівників вищих навчальних закладів і здобувачів вищої освіти; Розділ VI ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ Стаття 32. Принципи діяльності, основні права та обов’язки вищого навчального закладу 3. Вищі навчальні заклади зобов’язані: 1) вживати заходів, у тому числі шляхом запровадження відповідних новітніх технологій, щодо запобігання та виявлення академічного плагіату в наукових роботах наукових, науково-педагогічних, педагогічних, інших працівників і здобувачів вищої освіти та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності; Розділ XI НАУКОВА, НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ТА ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ Стаття 69. Права інтелектуальної власності та їх захист 6. Вищі навчальні заклади здійснюють заходи із запобігання академічному плагіату – оприлюдненню (частково або повністю) наукових результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження та/або відтворенню опублікованих текстів інших авторів без відповідного посилання. ПОЛІТИКА СПРИЯННЯ АКАДЕМІЧНІЙ ДОБРОЧЕСНОСТІ В ІНСТИТУТІ
26.09.2021
|
ОСОБЛИВЕ
ПОДІЇ | Всі Події
|