10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

Важливість психічного здоров’я в медичній практиці, особливо в умовах війни

Сьогодні, як ніколи, психічне здоров’я відіграє ключову роль у нашому житті. Війна приносить не лише фізичні, але й емоційні випробування, особливо для медичних працівників. Лікарі, медсестри, студенти-медики працюють на межі можливостей, часто зіштовхуючись з психологічним стресом через постійну напругу та важкі обставини.

Чому це важливо для медиків? Психічна стабільність впливає на здатність приймати швидкі рішення, допомагати іншим та підтримувати свою продуктивність. Без належної підтримки та піклування про власне ментальне здоров’я медики ризикують зниженням ефективності своєї роботи та вигорянням.

Що ви можете зробити для себе?

1. Спробуйте техніки релаксації – практикуйте дихальні вправи або медитації.
  2. Говоріть про свої почуття – підтримка друзів або колег допомагає полегшити психологічний тиск.
  3. Звертайтеся за допомогою – не соромтеся звернутися до психолога, коли відчуваєте емоційне перенавантаження.

Ресурси для допомоги:

• Національна гаряча лінія підтримки психічного здоров’я: 1547
  • Онлайн-платформа психологічної допомоги: Розкажи мені
  • Платформи для підтримки психічного здоров’я: Вільна

Піклуватися про психічне здоров’я – це не слабкість, а важливий крок для збереження власних сил і можливості допомагати іншим.

10.10.2024