Всесвітній день боротьби зі СНІДом | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day). Цей день був заснований у 1988 році для привернення уваги суспільства до проблем СНІДу, а згодом також для вшанування пам’яті жертв цього захворювання.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, спричиненого вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус уражає лімфоцити, які захищають організм людини від різних мікробів і пухлин, і поступово вбиває ці клітини (лімфоцити).

У 2021 році, основна тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД», що має на меті вільний доступ всіх ВІЛ-інфікованих до необхідного лікування.Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її автор, художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.На жаль, боротьба зі СНІДом є дуже актуальною проблемою для нашої держави. На сьогодні Україна посідає одне з перших місць серед країн Східної Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Незважаючи на це, наша країна має значні досягнення у боротьбі зі СНІДом. Зокрема, ВІЛ-інфіковані постійно отримують лікування за допомогою антиретровірусної терапії (АРТ). Наша ціль – стратегія «90-90-90», яка полягає в тому, щоб 90% ВІЛ-інфікованих знали про свій діагноз, 90% з них – отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.