Щорічно 25 квітня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний День ДНК. | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

Міжнародний День ДНК (DNA Day)

Щорічно 25 квітня у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний День ДНК. Ця дата була обрана не випадково, бо саме 25 квітня 1953 року в журналі «Nature» науковці Джеймс Уотсон і Френсіс Крік опублікували результати дослідження структури молекули ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти). Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним, бо саме в ній зберігається генетична інформація про людину. Завдяки виявленню ДНК був розкритий код спадковості, ідентифікований генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму та технологій генної інженерії.

Міжнародний День ДНК — це можливість для генетиків та лікарів різних спеціальностей обмінятися думками та продемонструвати останні дослідження у галузі генетики.