День захисників і захисниць України | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health
ПОДІЇ | Всі Події

День захисників і захисниць України

14 жовтня в Україні відзначається День захисників і захисниць України та 80-річчя створення Української повстанської армії. Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Збройних сил України.

Україна на державному рівні почала відзначати День захисника саме 14 жовтня у 2014 році. Щорічне державне свято було встановлене Указом Президента України «Про День захисника України» від 14 жовтня 2014-го № 806 на відзначення мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу. З 2021 року цей пам’ятний день офіційно названий Днем захисників і захисниць України.

Cьогодні слова «захисник» і «захисниця» – не формальність чи красива фраза. Розпочата Росією війна у 2014-му, а потім і повномасштабне вторгнення спонукали сотні тисяч українців узяти до рук зброю і стати захисниками.

Цього дня вшановують українських героїв та героїнь: тих, хто захищав та захищає нині Україну та її територіальну цілісність. Дякуємо вам за відданість Україні та народу і ми віримо у нашу перемогу! Слава Україні! Слава її героям!

14.10.2022
ПОДІЇ | Всі Події
ОФІЦІЙНІ ПОРТАЛИ
ПАРТНЕРИ | Всі Партнері