День обізнаності про епілепсію | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

День обізнаності про епілепсію — «Фіолетовий день»

26 березня, починаючи з 2008 року, у багатьох країнах світу проводиться “Фіолетовий день” — міжнародний захід, спрямований на підвищення обізнаності про епілепсію. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. На сьогодні близько 50 мільйонів людей на планеті страждає на цю хворобу.

Засновниця цього дня — 9-річна дівчинка із Канади Кессіді Меган хвора на епілепсію. Оточуючі мало знали про її хворобу і вважали, що у Кессіді проблеми з психікою. Для того, щоб привернути увагу до епілепсії та підтримати інших хворих, дівчинка приколола до свого одягу фіолетову стрічку. Її ініціативу підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії й надалі ця акція стала щорічною та поширилась на більшість країн світу, як день підтримки хворих на епілепсію.