14 жовтня Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я | Дніпровський інститут медицини та громадського здоров'я / Dnipro Institute of Medicine and Public Health

14 жовтня Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я

14 жовтня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я.

Основна мета цієї події – привернення уваги людей до проблеми здоров’я дихальної системи, пропаганда здорового способу життя та проведення регулярних обстежень легенів та інших органів дихання. Такі заходи сприяють виявленню захворювань легенів на ранній стадії і їх подальшому ефективному лікуванню.

Спірометрія — визначення життєвого об’єму легень за допомогою спірометра. Спірометрію застосовують при профілактичних дослідженнях і з метою діагностики захворювань легень і серцево-судинної системи.